GÖRÜŞLER

“IFS’14 gerçekten tam bir başarı idi. Organizasyon çok profesyonel bir şekilde yapıldı. Katılımcılar en üst seviyeden ve konu ile doğrudan ilgisi olan yetkili kişilerdi. Programın etkinliği ve katılımcıların yeterliliği bir tarafa bırakılırsa, tüm organizasyonlarda ve kurumlarda en önem verdiğim özellik olan yeterli ve güleryüzlü organizatörler tarafından davet edilmiş olmak gerçekten çok rahat bir ortamda olmanızı sağlıyor. Tüm IFS ekibine teşekkürler.”

Zeynep Aslan

Başkan, Luxembourg-Turkey Business Club & Yönetici, Turkish Desk at Fuchs et Associés Finance

Lüksemburg

“Her bir zirve bir öncekine göre daha güzel bir katılımla ve daha farklı fikirlerin farklı yaklaşımların tartışıldığı, dünya için, bölgemiz için, Türkiye için sorunların incelendiği, çözüm yollarının arandığı bir etkinlik haline geldi.

Ben bu zirvenin düzenlenmesinde emeği geçen başta Sayın Murat Yülek olmak üzere herkese teşekkür ediyorum.”

Ali Babacan

Başbakan Yardımcısı

Türkiye

“Finans Sektörünün tüm taraflarını bir araya getiren, sorun ve çözümlerini ortaklaşa tespit edip, ortak stratejileri birlikte belirleyebildiğimiz bir platform olan İstanbul Finans Zirvesi, sektörümüz için büyük öneme sahip. Devletimizin de yakın ilgi gösterdiği zirve ayrıca, sektörümüzün dış pazarlara açılmasına, bölgesel yatırım ve işbirliği fırsatlarının yaratılmasına da zemin hazırlamaktadır.

 

Finans sektörünün uluslararası bir buluşma noktası olan İstanbul Finans Zirvesi, her geçen yıl uluslararası Finans sektörü için daha büyük önem taşımaya devam ediyor. IFS’nin Türkiye’yi uluslararası alanda Finans sektörünün odağına taşıması ve önemli işbirliği fırsatları yaratması anlamında önemli bir platform ve organizasyon olduğunu düşünüyorum. Artık gelenekselleşmiş olan bu zirveyi önemsiyor ve her sene katılım gerçekleştirmeye çalışıyoruz.”

Mehmet Bostan

Genel Müdür, Vakıfemeklilik & Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi, Turkcell

Türkiye

rehan_n_chaudhri

“İstanbul Finans Zirvesi, Türkiye ve dünyadan en etkili konuşmacıları bir araya getirerek, benim gibi ABD’den katılan yatırımcılar ile küresel yatırımcılar açısından son derece faydalı bir zirve olmuştur. Yakın gelecekte Türkiye dönülemez bir liberalleşme ve sermaye kazanımı sürecine girecektir. Stratejik konumu itibarı ile İstanbul, Doğu Avrupa, Orta Doğu, Orta Asya ve Afrika’nın süper stratejik finansal bölgesi olmaya aday bir konumdadır. Türk firmalarını dışa açılan büyüme açısından son derece dinamik bir tablo sergilemektedir. Türk hükümetinin liberalleşme konusunda daha fazla adım atması ve uygulanacak vergi teşvikleri de halihazırda hızlı büyüme gösteren Türkiye ekonomisine itici bir güç olarak katkı sağlayacaktır inancındayım. İstanbul Finans Zirvesine konuşmacı olarak katılmaktan duyduğum memnuniyeti ve önümüzdeki dönemlerde de İstanbul’da olmayı arzu ettiğimi belirtmek isterim.”

Rehan N. Chaudri

Yönetici, Altrinsic Global Danışmanlık

İngiltere

Berra-Doğaner-1

Gerek görevim gereği, gerekse mesleki katkısına çok inandığım için ekonomi ve finans alanındaki konferans, zirve türü etkinlikleri yakından takip ediyorum.

Bu yıl beşincisi düzenlenecek olan IFS’ e de birincisinden itibaren kaçırmadan katılıyorum. Her sene gerek belirlediği ana tema, gerek her bir panel içeriği ve gerekse yurt içi ve dışından katılıp görüşlerini paylaşan birbirinden değerli konuşmacılar zirveyi biz finansal karar alıcılar açısından eşsiz bir platforma dönüştürüyor. Üstelik her sene çıta bir öncekinden daha yukarıya taşınıyor. Zirvenin bir diğer özelliği Bakan düzeyinden başlayarak finansal bürokrasinin tepe yöneticilerinin de yoğun katılımı. Böylelikle yerli ve yabancı finansal karar alıcılar, bir yandan siyasetin ve düzenleyici kurumların üst yönetimlerinin vizyonlarını birinci elden duyarken, diğer taraftan da konulara kendi bakış açılarını kamu yöneticilerine iletme fırsatı buluyorlar. Kalıcı Büyümenin Finansmanı-Yenilikçi Finansman ana teması ile düzenlenecek 2014 zirvesini özellikle sermaye piyasalarını da gündeme getireceği için heyecanla bekliyorum.

Dr.Berra Doğaner

Genel Müdür, Turkish Yatirim A.Ş.

Türkiye

“IFS’14 Finans dünyasının gündemini yakalayan içeriği ve konuklarıyla bu sene de son derece önemli bir zirve olmuştur.

İstanbul’un finans merkezi olma yolunda atılan çabalar ve özellikle girişim sermayesi, islami finans gibi yenilikçi finansal enstrümanların tartışıldığı paneller izleyenler açısından da çok olumlu karşılanmış ve bilgilendirici olmuştur.

Bu kapsamda başarılı çalışmalarından dolayı tüm IFS ekibine teşekkürlerimi sunarım.”

Pınar Eczacıbaşı

Yönetici Ortak, GP-Trust Finansal Yönetim ve Danışmanlık Hizmetleri Ltd.

Türkiye

“İstanbul Finans Zirvesi oldukça kapsamlı izleyici kitlesine aktarılan bilgilerin yüksek niteliği ile son derece başarılı olmuştur”

Didem Gordon

Başkan Yardımcısı, Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği

Türkiye

zbigniew_hockuba“IFS’ye katılmak memnuniyet verici bir deneyim oldu. Dünya finansının gelecekteki yönü ve mevcut problemlerine odaklanan seminer ve tartışmalar son derece ilginç ve ilham verici idi. Zirve mükemmel bir şekilde hazırlandığını düşünüyorum. Gelecekte de sizlerle işbirliği yapmak arzusundayız.”

Dr.Zbigniev Hockuba

Yönetim Kurulu Üyesi

Polonya Merkez Bankası

“Küresel karar alıcıları, bankacıları, finans uzmanlarını ve düzenleyicileri ağırlayan İstanbul Finans Zirvesi mevcut ve ileriye yönelik dünya finansının tartışıldığı bir platform olduğunu bu zirvede kanıtladı. İslami Finans panelinde Citigroup’un uzmanlığını ve know-how’unu paylaşmak ve dünya pazarlarına küresel bir perspektiften bakış açısı ile yaklaşmak benim için eşi bulunmaz bir fırsat oldu.”

Hulusi Horozoğlu

Yönetici, Citigroup Global Islamic Banking

Dubai, BAE

“Organizatörlere etkin şekilde gerçekleştirmiş oldukları bu büyük zirve için en içten takdirlerimi sunmak isterim. Zirve’de yer alan panellerin son derece yerinde, yüksek katılımlı ve prezentasyonlarda yer alan tüm materyallerinde oldukça profesyonel olduğunu düşünüyorum.”

Majid Sabbagh Kermani

Müdür Vekili, ICD (Islamic Corporation for Development of the Private Sector)

Suudi Arabistan

“İstanbul Finans Pazarı ve Türkiye ekonomisinin sunduğu fırsatları görebilmek açısından IFS’14’ün son derece faydalı bir zirve olduğunu düşünüyorum. Konuşmalar oldukça ilgi çekici ve panel tartışmaları son derece yapıcı idi. IFS’15’e tekrar katılmaktan mutluluk duyacağım.”

Klaus Rainer Kirchhoff

Başkan, Kirchhoff Consult AG

Almanya

“İstanbul Finans Zirvesi, düzenlendiği ilk tarihten bu güne takip ettiğim ve özenle katılmaya çalıştığım bir etkinlik. Bu yılki “yenilikçi finansman” teması çok etkileyiciydi. Artık tüm dünya, kurumların ve ülkelerin gelişmesinin yegane anahtarının “ar-ge, inovasyon” olduğunda hem fikir. Hatta, “sadece teknolojisini kendisi üreten ülkelerin bağımsız” olabileceği konusunda da hemfikir. Hal böyle olunca, ar-ge ve inovasyonun finansmanı da klasik finansman üretme yaklaşımına mahkum edilemez.  İstanbul Finans Zirvesi işte bu temayla,  bu açmaza çözüm üretmeye çalışıyor. Şimdiden 6. Zirvenin temasını ve kazandıracaklarını düşününce heyecanlanıyorum. Başta Sn. Murat Yülek olmak üzere, tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

İbrahim Mirmahmutoğulları

Yönetim Kurulu Başkanı, Mir Holding-Ekin Fon Yönetimi

Türkiye

yunus_nacar

“İstanbul Finans Zirvesi, dünya finans sektörünün önemli isimlerini bir araya getiren, Türkiye’nin prestiji açısından oldukça kritik bir toplantı organizasyonu olmuş, küresel yükselen bir değer olarak karşımıza çıkmıştır. Yapılan ikili görüşmeler neticesi ülkemizin diğer ülkeler tarafından takdir edildiğini görmek gurur verici bir tablodur. Yurtdışından katılımcı olarak gelen yabancı uzmanların zirve vasıtasıyla Türkiye’deki meslektaşlarıyla istişarelerde bulunması da böyle zirve’nin ülkemizde yapılmasının önemini net bir şekilde ortaya koymaktadır. Bu zirve’nin devamlılığı sadece İstanbul açısından değil, tüm Türkiye açısından son derece önemlidir.”

Yunus Nacar

CEO (Eski), Türkiye Finans Katılım Bankası

Türkiye

“İstanbul Finans Zirvesi, finans uzmanları, bankacılar ve ticari kredi sigortacılarına yönelik, bölgenin artan önemini yansıtan bir hoş geldiniz forumu oldu. “

Robert Nijhout

ICISA, Yönetici

Hollanda

“Seçkin bir dinleyici kitlesine konuşmacı olarak hitap edebildiğim için kendimi ayrıcalıklı hissediyorum. Konferansın kendisine gelince, son derece ilginç buldum ve Maliye Bakanınızın hazırlamış olduğu sunumda son derece başarılı idi. Ayrıca organizasyon ve tüm hazırlıklar da son derece profesyonelce idi.

Gyula Pleschinger

Para Politikası Kurulu Üyesi, Merkez Bankası

Macaristan

“İstanbul Finans Zirvesi 2010’un oldukça başarılı olduğunu düşünüyorum. Bundan sonra benzeri zirvelerin yapılmasına ön ayak olacağına inandığım bu seçkin zirvede yer almak benim için onur ve keyif oldu.

Jochen Sanio

Eski Başkan, Federal Financial Supervisory Authority

Almanya

“Organizasyonun oldukça iyi olduğunu düşünüyor ve gerçekleştirildiği yerin de uygun olduğuna inanıyorum.

Konuşmacılar yüksek kalitede idi ve ayrıca resmi yetkililerin de iştirak etmesi hem ilgi çekici, hem de memnuniyet verici idi.

Forum’dan keyif aldım ve ileride tekrar yer almaktan mutluluk duyacağım.”

Sinan Sar

Yönetici, United International Management S.A

Lüksemburg

“İstanbul Finans Zirvesine katılmak benim için keyifti. Oldukça iyi seviyede gerçekleştirilen bu zirve dolayısıyla IFS ekibine teşekkür etmek isterim. Ayrıca, Zirve’nin her bölümünün verimli ve faydalı olduğunu ve ileride tekrar işbirliği içerisinde olmayı arzu ettiğimi bildirmek isterim.”

 

Fiorenzo Senese

Türkiye Temsilcisi, Banca Monte dei Paschi di Siena Gruppomontepaschi

İtalya

graham_sinclair

“İstanbul Finans Zirvesi, ekonomi ve yatırım açısından 21. yüzyılın önemli ve büyüyen pazarlarından birisi olan Ortadoğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgesine görüş çeşitliliği getirmiş olup, çevresel, sosyal ve kurumsal yönetime yönelik sürdürülebilir yatırım konularını günümüz gerçekleri ışığında masaya yatırmıştır.

Graham Sinclair

Sürdürülebilir Yatırım Strateji Uzmanı, SINCO

Güney Afrika

“İstanbul Finans Zirvesi uluslararası finansal topluluğu içerisinde yer alan ve mükemmel ortamlar içerisinde bilgi ve network paylaşımı gerçekleştiren anahtar paydaşları bir araya getirmek konusunda son derece etkili olmuştur.”

Seth Thomas

Yönetici, İngiltere Kamu Sektör Grubu, Citigroup

İngiltere

“İstanbul’un uluslararası finans merkezi olmasına yönelik İstanbul Finans Zirvesi gibi uluslararası bir zirve’nin düzenleniyor olması oldukça önem taşımakta. Konuşmalar ve oturum tartışmaları son derece bilgilendirici idi. İkinci kere konuşmacı olarak katılmaktan mutluluk duydum. İstanbul Finans Zirvesi’nin yerli ve yabancı katılımcılar için network ve fikir alışverişi açısından mükemmel bir fırsat olduğunu söyleyebilirim. Önümüzdeki sene de katılmaktan mutluluk duyacağım.”

Hubertus Vath

Genel Müdür, Frankfurt Main Finance e. V.

Almanya